jurorzy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy

konkurs

Jahr Marcin - ukończył Liceum Muzyczne w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Katowicach (Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej). Od ponad 30 lat stale współpracuje z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim. W trakcie swojej kariery muzycznej, grał praktycznie ze wszystkimi najbardziej znanymi muzykami polskimi, a nazwiska niektórych artystów zagranicznych, z którymi koncertował, to np. Mike Mainieri, Vadim Brodski, Garisson Fewell, Pete Lockett, Ed Schuller. Muzyk ma w swoim dorobku płytowym ponad 40 albumów nagranych mi.in z Janem "Ptaszynem" Wróblewskim, Jackiem i Wojtkiem Niedzielami, Krzysztofem Herdzinem, Funky Groove, Piotrem Wojtasikiem, Wojciechem Majewskim, Adamem Wendtem i innymi. Perkusista jest również cenionym pedagogiem - uczył na Uniwersytecie Zielonogórskim, w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie, a także był wykładowcą na wielu warsztatach muzycznych, np. w Pradze (Republika Czeska), Leichlingen (Niemcy), a w Polsce - w Puławach, Pułtusku, Lesznie oraz na wielu jednorazowych klinikach perkusyjnych w różnych miastach naszego kraju. Obecnie, oprócz "Ptaszyna" Wróblewskiego, może poszczycić się stałą współpracą z Adamem Wendtem (Power Set oraz Adam Wendt & Friends), Big Collective Bandem Wiesława Pieregorólki, Andrzejem Łukasikiem oraz Januszem Szromem. Artysta współpracuje również z warszawskimi teatrami "Syrena" oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym. W 2016 roku został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Polak Beata - ukończyła  Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie perkusji. Jest nauczycielem dyplomowanym w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu. Koncertowała i nagrywała płyty z takimi zespołami i wykonawcami jak: Syndicate, Sweet Noise, Maryla Rodowicz, Armia, Houk, Arka Noego, Tomasz Budzyński, Elevator, Michał Szpak, Jorn Lande (Norwegia), projekt „Stutthof. Apel Cieni”. Obecnie gra z progresywno-metalowym zespołem Wolf Spider, z którym odbyła trasę koncertową po Chinach i kończy nagrywanie płyty oraz z zespołem 2Tm2,3 (Litza, Budzy, Maleo). Współpracuje rówież z Dziewczęcym Chórem „Skowronki” koncertując w Niemczech, na Sycylii, w Rumunii, USA (Cornegie Hall), Boliwii.


Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.  Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego