jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2016

Fedkowicz Wojciech - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji prof. Jana Pilcha. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej, zdobywca Grand Prix na festiwalu Jazz Juniors oraz zdobywca nagrody ZAIKS w konkursie Jazz Nad Odrą. Wziął udział w nagraniu kilkunastu płyt, muzyki do seriali oraz programów telewizyjnych (m.in.: Kochaj i tańcz, Czas honoru, Szymon Majewski Show, X-Factor, The Voice of Poland, Taniec z Gwiazdami). Jest autorem muzyki do filmów animowanych oraz reklam telewizyjnych. Współpracował m.in. z grupą Pod Budą, Grzegorzem Turnauem, Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Krzysztofem Kiljańskim, Haliną Mlynkovą, Edytą Górniak, Leszkiem Możdżerem, Michałem Urbaniakiem, O.S.T.R. Od października 2010 roku jest wykładowcą w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jako lider formacji „Wojtek Fedkowicz Noise Trio” w 2013 roku wydał debiutancką płytę zatytułowaną  Post-Digital Dreamers. W kwietniu 2014 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych.

Konrad Cezary - perkusista jazzowy. Ma na koncie ponad 100 nagranych plyt, w tym trzy autorskie. Od 24 lat zwycięzca w kategorii ,,najlepszy perkusista" według ankiety miesiecznika Jazz Forum. Współpracował z całą czołówką polskiej sceny jazzowej m.in. Namysłowski, Stańko, Możdżer, Pawlik, Kurylewicz, Herdzin, Jopek... oraz z kilkoma gwiazdami swiatowego formatu m.in. Pat Metheny, Randy Brecker, Maria Schneider, Didier Lockwood, Mino Cinelu, Jim Beard, Gary Husband. W 2014 roku płyta ,,Night in Calisia"z jego udzialem zdobyła nagrodę Grammy Awards.



Mocarski Mariusz  - perkusista sesyjny, koncertujący i nagrywający z wieloma artystami reprezentującymi różne style muzyczne. Występował m.in. z Krzysztofem Kiljańskim, Marysią Sadowską, Patrycją Markowską, Justyną Steczkowską, Robertem Janowskim, Agnieszką Chylińską i wielu innymi... Uczestniczył w nagraniu ponad trzydziestu płyt CD.  Ponadto jest aktywnym pedagogiem, prowadzi pokazy i warsztaty perkusyjne. W roku 2010 zdobywa II miejsce w ogólnopolskim konkursie gry na zestawach V-drums organizowanym przez firmę Roland.  W roku  2012 zostaje endorserem i demonstratorem perkusji elektronicznych ROLAND, przeprowadzając do tej pory ponad 50 prezentacji instrumentów V-Drums. Mariusz jest również jednym z doradców  R&D  of Percussion Products. Od 2010 jest członkiem Towarzystwa Sztuki Perkusyjnej, które pełni funkcję polskiego oddziału Percussion Arts Society – największej na świecie organizacji perkusyjnej.




Muzioł Jacek - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na codzień muzyk perkusista współpracujący z instytucjami artystycznymi (Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej REPERCUSSION oraz pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE. Swoje bogate doświadczenie artystyczne wykorzystuje w pracy z młodzieżą - od kilkunastu lat jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. W 2011 wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która inicjuje wiele projektów kulturalnych, między innymi prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.  Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego