jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2015

Jarosz Przemysław - perkusista związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego występował na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2013r. związany również z formacjąLion Vibrations, przedstawicielem nurtu reggae w Polsce. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym, w klasie perkusji jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wykładowca klasy perkusji w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.





Muzioł Jacek - perkusista, absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na codzień muzyk perkusista współpracujący z instytucjami artystycznymi (Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej REPERCUSSION oraz pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE. Swoje bogate doświadczenie artystyczne wykorzystuje w pracy z młodzieżą - od kilkunastu lat jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. W 2011 wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która inicjuje wiele projektów kulturalnych, między innymi prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Pniak Piotr - perkusista, kompozytor, wykładowca. Studia muzyczne w Akademii Muzycznej w Łodzi ukończył z wyróżnieniem w klasie perkusji prof. Bronisława Pokory w 1996 roku. Od 2000 roku wykłada w Akademii Muzycznej w Łodzi, a tytuł doktora nauk sztuki perkusyjnej uzyskał w roku 2006.
Jako członek zespołu lub muzyk sesyjny współpracował z takimi artystami
jak: Małgorzata Ostrowska, Bracia Cugowscy, Reni Jusis, Sidney Polak, Włodzimierz Kiniorski, Ryszard Sygitowicz, Patrycja Markowska, Wojtek Pilichowski, Hania Stach, Piotr Lato, Magda Femme, T. Love, Virgin i Doda, Proletaryat, Sylwia Wiśniewska, Boogie Town,  Ametria, Moskwa, Anja Ortodox oraz wieloma innymi. Tworzył także własne projekty muzyczne: Iguana, Terytorium, Kiniorski/Pniak duo oraz Piotr Pniak Band.
Jest autorem i wykonawcą trzech podręczników - szkół gry na instrumentach perkusyjnych, nagranych na kasetach wideo, które ukazały się w latach 1998-2002:
"Najmodniejsze rytmy", "Bas i bębny", "Dr Loop". Opracował też materiały dydaktyczne "Podziały i rytmy". Od początku 2002 roku prowadził warsztaty perkusyjne na łamach pisma GITARA, BAS I BĘBNY. Współpracował też z magazynem TOP DRUMMER, a obecnie z miesięcznikiem PERKUSISTA.




Sobolak Łukasz - absolwent Szkoły Muzycznej I st. W Dębicy, Liceum Muzycznego w Tarnowie i Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie Perkusji. Jako muzyk sesyjny ma na swoim koncie liczne koncerty w Europie i USA z artystami prezentującymi różne style muzyczne ( Soul, Pop, Blues, Rock, Jazz ) Należy do nich min: Katarzyna Groniec, Mikromusic, Natalia Lubrano, Ryszard Rynkowski, Shata QŚ (laureatka programu “Must Be The Music” 2013), Tim Mitchell Band, Orkiestra Tomka Szymusia, Stan Borys,The Positive,Leszek Cichoński, Patrycja Kosiarkiewicz, Halina Frąckowiak, Borys Szyc, Kostek Yoriadis, Stan Skibby, Sidney Polak, Miro Film Orchestra, Mike Greene, Grzech Piotrowski, Karuzela Group, Bartek Miarka Band, Kabaret Elita, Kabaret Neonówka, The Sound Office. Współpracuje również z Teatrem Polskim oraz Teatrem Capitol we Wrocławiu.  


Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.
Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Od 2006 roku wykłada także w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie jest członkiem jedynej w Polsce Katedry Perkusji. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego