jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2018

Jarosz Przemysław - związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego występował na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2013r. związany również z formacjąLion Vibrations, przedstawicielem nurtu reggae w Polsce. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym, w klasie perkusji jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wykładowca klasy perkusji w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Łosowski Tomasz -  muzyk sesyjny, edukator. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie). Od 1991 r. gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Orange Trane, Quartado, Gdański Jazz Quartet. Oprócz tego jest znanym edukatorem, prowadzi warsztaty i pokazy perkusyjne na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem Perkusista. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty Roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny oraz nagrodą „Eugeniusza” w plebiscycie magazynu Perkusista w kategorii Najlepszy Edukator w 2014 roku. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo Gitara i Bas + Bębny. W 2015 roku został wyróżniony przez Doma Famularo w amerykańskim czasopiśmie Modern Drummer jako międzynarodowy edukator.

Mocarski Mariusz –  absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (filia w Białymstoku ), a także Państwowego Studium Jazzu  przy PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie. Uczestniczył w wielu mistrzowskich kursach perkusyjnych w USA i Wielkiej Brytanii.  Jako perkusista sesyjny występował m.in. z Agnieszką Chylińską, Justyną Steczkowską, Zakopower i Zbigniewem Wodeckim. Obecnie gra na stałe w zespołach Roberta Janowskiego i Krzysztofa Kiljańskiego. Współpracował z orkiestrami klasycznymi (m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Narodowej czy European Festiwal Orchester w Gstaad w Szwajcarii) oraz zespołami jazzowymi (m. in. Big-Band Jazz Radia p/k Z. Namysłowskiego, Trio K. Sadowskiego). Koncertował na festiwalach w USA, Libanie, Indiach i niemal całej Europie. Uczestniczył w nagraniu ponad 40 płyt CD. Jest aktywnym pedagogiem z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w szkolnictwie oraz z tytułem nauczyciela dyplomowanego. Obecnie współpracuje z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina (Wydział Instrumentalno-Pedagogiczny w Białymstoku) jako wykładowca w klasie perkusji i zespołów kameralnych.

Muzioł Jacek - absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na codzień muzyk perkusista współpracujący z instytucjami artystycznymi (Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej REPERCUSSION oraz pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Rytmu DRUMBATTLE. Swoje bogate doświadczenie artystyczne wykorzystuje w pracy z młodzieżą - od kilkunastu lat jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. W 2011 wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która inicjuje wiele projektów kulturalnych, między innymi prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.  Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego