wykonawcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

wykonawcy

koncerty

You Know What Band - zespół tworzą Milan Rabij (perkusja) i Wojciech Sibilski (gitara).  W swoim dorobku posiadają  płytę Twenty Hidden Bodies. To tzw. "concept album" pomysłu Milana Rabija, który wpisuje się w tradycję instrumentalnego rocka progresywnego. Mnogość instrumentów, fabularyzowane efekty dźwiękowe, niejednoznaczna historia pióra psychiatry dr Ezry Vitkina oraz atrakcyjna warstwa projektowo-ilustracyjna sprawiły, że płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki oraz publiczności.

WisdomTrip - zespół powstał w wyniku fuzji dwóch  bielskich grup - Wisdom oraz Psyklon Trip. Lata 2015-2017 to liczne zmiany personalne w zespole. Obecnie Wisdom Trip to  trio złożone z doświadczonych muzyków: Jakub Zuber (gitary i wokal), Grzegorz Grychtoł (gitara basowa), Milan Rabij (perkusja), dla których improwizacja oparta na nietuzinkowych, swawolnych rozwiązaniach stanowi definitywny sens isnienia muzyki oraz roli jaką ma ona do spełnienia. Wyostrzona wrażliwość i podobne poczucie estetyki musiały finalnie związać tych trzech facetów, do bólu znudzonych błądzeniem w przeróżnych składach powielających utarte ślady setek tysięcy zespołów.


Łosowski Tomasz -  muzyk sesyjny, edukator. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej. Nagrał przeszło 50 płyt (w tym swoje projekty autorskie). Od 1991 r. gra w Kombi oraz współtworzy jazzowe projekty: Orange Trane, Quartado, Gdański Jazz Quartet. Oprócz tego jest znanym edukatorem, prowadzi warsztaty i pokazy perkusyjne na terenie całego kraju. Współpracuje z magazynem Perkusista. Został uhonorowany tytułem Najlepszego Perkusisty Roku 2004 w plebiscycie magazynu Gitara i Bas + Bębny oraz nagrodą „Eugeniusza” w plebiscycie magazynu Perkusista w kategorii Najlepszy Edukator w 2014 roku. Autor pierwszej profesjonalnej szkoły na perkusję w Polsce wydanej przez pismo Gitara i Bas + Bębny. W 2015 roku został wyróżniony przez Doma Famularo w amerykańskim czasopiśmie Modern Drummer jako międzynarodowy edukator.

Jarosz Przemysław - związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego występował na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2013r. związany również z formacjąLion Vibrations, przedstawicielem nurtu reggae w Polsce. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym, w klasie perkusji jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wykładowca klasy perkusji w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Bartosz Pernal Orchestra - powstała w styczniu 2016 roku. Składa się ze znakomitych solistów-instrumentalistów, absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Pełne inwencji solowe partie improwizowane, szerokie możliwości wykonawcze poszczególnych muzyków mają znaczący wpływ na pełne, wyrafinowane i bogate brzmienie orkiestry. Nawiązujemy do najlepszych, amerykańskich tradycji muzyki big bandowej. Od momentu premierowego koncertu zespołu w lutym 2016 w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu wystąpiliśmy m.in.: podczas Festiwalu Jazz nad Odrą z Jacqui Dankwoth i Januszem Szromem (2016); Festiwalu Jazz nad Odrą z Piotrem Baronem i Zbigniewem Lewandowskim (2017); Narodowym Forum Muzyki z Wojciechem Myrczkiem(2018). W październiku 2018 roku ponownie orkiestra zaprezentuje się w NFM wykonując "The Jazz of Fandago" podczas międzynarodowego festiwalu muzyki z gier komputerowych.


Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego