wykonawcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

wykonawcy

koncerty

Przemysław Jarosz - związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego występował na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2013r. związany również z formacjąLion Vibrations, przedstawicielem nurtu reggae w Polsce. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym, w klasie perkusji jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wykładowca klasy perkusji w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Jakub Jugo – perkusista młodego pokolenia, tegoroczny maturzysta i dyplomant Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej we Wrocławiu w klasie perkusji Zbigniewa Lewandowskiego. Laureat festiwalu Drumbattle w Legnicy w latach 2016 i 2018. Pasjonat muzyki - multiinstrumentalista, aranżer i kompozytor. Autor licznych piosenek, a także muzyki do spektaklu teatralnego „Odnaleźć w sobie dziecko”, oraz aranży do musicalu „Cafe papagallo roso”. Juror XXIX Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Licealisty „Wybryk”. Współpracował z wieloma wrocławskim formacjami muzycznymi, m.in „Templariusze Fjużynu”, „Deep Free”, „Dzwonki apokalipsy”, „Doktor Czerwo”. Najchętniej porusza się w klimatach muzyki jazzowej, ale nie stroni również od mocniejszego grania.

Zbigniew Lewandowski - perkusista, kompozytor, aranżer. Współpracował z wieloma muzykami z czołówki polskiego i światowego jazzu. Szczególnie znany jako perkusyjny edukator - regularnie prowadzi zajęcia warsztatowe (m.in. Blues nad Bobrem, Blues Express), nagrał też dla TVP cykl programów o tematyce perkusyjnej. Obecnie jest wykładowcą we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował m. in. z Krzesimirem Dębskim, Sławkiem Kulpowiczem, Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomkiem Szukalskim, Wojciechem Karolakiem, Berndtem Rosengreenem, Ole Matisenem, Erlingiem Kronerem, Hansem Hartmannem, Mikem Russellem, Markiem Vinci, Mikem Sternem, Davidem Friesenem, Alem Porcino. Nagrał wiele płyt długogrających i kompaktowych, między innymi:
"Zbigniew Lewandowski" uznaną za najlepszą płytę jazzową roku 1983; Lewandowski - Torres Partnership;
Zbigniew Lewandowski "Golden Lady"; Levandek "Songs for friends"; Levandek meets Ewa Uryga - The colours of soul; Mike Russell & Levandek All Stars Blues Band.


Nottooeasy - zespół powstał na  Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach i tworzą go studenci akademii muzycznych. Każdy z członków grupy specjalizuje się w innym gatunku muzycznym, co nadaje unikatowości brzmieniu NOTTOOEASY. Perkusista - Olaf Rykała interesuje się klimatami hip-hopowymi, trębacz - Fabian Klimanek rozwija się w kierunku jazzowym, natomiast, zajmujący się elektroniką i grą na trąbce, Filip 'yellowz' Żółtowski produkuje szeroko rozumianą muzykę elektroniczną.

Orkiestra Dęta ZSM w Legnicy - tworzą ją uczniowie sekcji instrumentów dętych Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy. W jej działalność często włączają się również absolwenci szkoły. W repertuarze orkiestry znajdują się zarówno standardowe utwory orkiestrowe, marsze, pieśni patriotyczne, jak i muzyka rozrywkowa oraz aranżacje jazzowe. Taki dobór repertuaru pozwala młodym muzykom brać udział w uroczystościach o różnym charakterze. Tym sposobem orkiestra uświetnia imprezy miejskie, koncerty z okazji obchodów uroczystości państwowych, bierze także udział w koncertach charytatywnych. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Janusz Trepiak.

Repercussion - to zespół którego naczelną ideą jest wykonywanie muzyki, z wykorzystaniem bogatego instrumentarium perkusyjnego. Grupa swobodnie porusza się w różnych stylistykach – od muzyki etnicznej, przez blues i jazz aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”, polegający na teatralizacji (wizualizacji) gry instrumentalnej. Charakterystyczne dla tego nurtu jest wykorzystywanie jako instrumentów przedmiotów codziennego użytku, elementy gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu. Członkowie zespołu (Jacek Muzioł założyciel i kierownik artystyczny, Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś, Miłosz Rutkowski) są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy. Grupa ma na swoim koncie liczne koncerty m.in. podczas Festiwalu Crossdrumming w Warszawie, Międzynarodowego Forum Perkusji w Żaganiu, Festiwalu Rytmu Drumbattle w Legnicy i Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zespół prowadzi także bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

 

Olaf Rykała  - absolwent POSM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2018), w klasie perkusji dr Krzysztofa Jaguszewskiego. Laureat pierwszej nagrody na konkursie Drum Battle w Legnicy, w latach 2009, 2013, 2017. Zdobywca Grand Prix na konkursie perkusyjnym Drum Fest, w 2017 roku w Opolu. Nominowany do Polskich Nagród Perkusyjnych 2018 - nadzieja perkusyjna. Współpracuje z zespołami: NOTTOOEASY, z którym nagrał swoją debiutancką płytę, oraz Max Bravura. Oba zespoły są laureatami konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, przez co objęte są patronatem Katowice Miasto Muzyki UNESCO. Od października 2018 roku jest studentem w Katedrze Muzyki Współczesnej i Jazzu na Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie dr Łukasza Żyta oraz dr Wojciecha Fedkowicza.

Zespół Perkusyjny ZSM w Legnicy - tworzą go uczniowie klasy perkusji OSM i SM II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. Młodzi muzycy przygotowują i prezentują utwory z kręgu szeroko pojętej kameralistyki perkusyjnej, wśród której znajdują się zarówno opracowania muzyki popularnej jak również utwory pisane specjalnie na perkusję. Zespół ma ma swoim koncie liczne występy na konkursach, przeglądach i festiwalach w Polsce i za granicą. Obecny skład zespołu to: Aaron Call, Marcela Hajdas, Michał Kwaśniak, Amelia Palimąka i Mateusz Porada. Młodzi perkusiści pracują pod kierunkiem Jacka Muzioła.Zespół Perkusyjny Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu - tworzą go studenci i absolwenci klasy perkusji Akademii Muzycznej. Obecny skład zespołu to: Ewa Michajłow, Jagoda Wojtylak, Dawid Kużmicki, Jakub Wójcik, Kacper Woźniakowski, Luis Martinez Molines, Krystian Skubała. Perkusiści pracują pod kierunkiem  prof. Jacka Woty.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego