wykonawcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

wykonawcy

koncerty

Bocek/Ziętara/Ropicki Trio  -  posiada w swoim repertuarze utwory autorskie  oraz standardy utrzymane w stylistyce funkowo-jazzowej. Zespół tworzy trzech młodych muzyków, prężnie działających na polskiej scenie muzycznej.  
Michał Bocek (perkusja) - absolwent Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale Jazzu i Muzyki Estadowej. Ma na koncie wiele nagród indywidualnych i zespołowych. Oprócz Drumbattle (2008) jest laureatem Drumfest w Opolu, Jazz Juniors w Krakowie, KROKUS Jazz Festival, Blues Top 2014 czy RCK Pro Jazz Festival w Kołobrzegu. Jako perkusista współpracuje  z takimi artystami jak: Olga Bończyk, Krystyna Prońko, Cosovel, Jan Gałach Band, YUUKI, Ania Kłys, Marta Podulka, Leszek Cichoński, TAU. Na swoim koncie ma już nagrane trzy płyty CD, z zespołami JAN GAŁACH BAND, GIRLS ON FIRE oraz projektem GRU ZYRAJU.
Krzysztof Ropicki (gitara basowa) - muzyk sesyjny i wzięty sideman, wybitny muzyk młodego pokolenia, student wrocławskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie gitary basowej Jacka Niedzieli-Meiry. Ma na swoim koncie współpracę  z zespołami: Projekt'F, Daddy's Cash, Marek Piowczyk Trio, DSW, Alergen, Siwy Dym, Plony Jazz Project, Hatbreakers, Sokol Orkestar, Stowarzyszenie All that jazz/ Art Clinic. Koncertował wielokrotnie w kraju i za granica, zarówno w Europie, jak i w USA. Laureat licznych konkursów i festiwali, m.in. Blues Aperitiv w Sumperku oraz School & Jazz Festival.
Bartłomiej Ziętara (fortepian) - muzyk sesyjny, nauczyciel. Wiedzę zdobywał we Wrocławskiej Szkole Jazzu, na wydziale Jazzu I Muzyki Rozrywkowej w Nysie oraz we wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Wraz z kwartetem Tarasa Bakovskiego zdobył trzecie miejsce w konkursie podczas Krokus Jazz Festiwal 2015. Obecnie pracuje nad autorskim materiałem z własnym trio.  Udziela się jako  sideman w projektach innych wrocławskich artystów. Pracuje jako nauczyciel gry na fortepianie. Koncertuje w kraju i za granicą.


Foliba - to grupa odnajdująca korzenie w transowym brzmieniu Afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Wielobarwne struktury rytmiczne powoływane są do życia jako wibracja powietrza i ciała. Energetyczne rytmy w klimacie podzwrotnikowym. Niecodzienne w naszych szerokościach geograficznych instrumentarium obejmuje m.in. : djembe, dundun'y, tamę, balafon, korę,  shekere. Te, z pozoru proste instrumenty urzekają bogactwem możliwości i pięknym, naturalnym brzmieniem. Zespół koncertuje już 10 lat i ma w swoim bagażu niemało doświadczeń. Fascynacja afrykańską muzyką i tańcem prowadzi co poniektórych jego członków aż do źródeł na Czarnym Lądzie. Bywa też, że Afryka odwiedza Folibę, która gości czasami na swoim pokładzie znakomitych muzyków z Wybrzeża Kości Słoniowej, Burkina Faso, Senegalu, Gwinei i Gambii. 16 października 2015 roku ukazał się pierwszy studyjny album Foliby, noszący tytuł „TAN”.

Repercussion - to zespół którego naczelną ideą jest  wykonawanie muzyki, z wykorzystaniem bogatego instrumentarium perkusyjnego. Grupa swobodnie  porusza się w  różnych  stylistykach – od muzyki  etnicznej,  przez  blues  i  jazz  aż  po  kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Niezwykle ciekawym nurtem, który zespół uprawia jest „teatr instrumentalny”, polegający na  teatralizacji (wizualizacji) gry instrumentalnej. Charakterystyczne dla tego nurtu jest wykorzystywanie jako instrumentów przedmiotów codziennego użytku, elementy gry aktorskiej, ruchu scenicznego oraz happeningu. Członkowie zespołu (Jacek Muzioł - założyciel i  kierownik artystyczny, Bartłomiej Dudek, Radosław Jędraś,  Miłosz  Rutkowski) są absolwentami perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej, na co dzień aktywnie działającymi na rynku muzycznym jako wykonawcy oraz pedagodzy. Grupa ma na swoim koncie liczne koncerty m.in. podczas Festiwalu Crossdrumming w Warszawie, Międzynarodowego Forum Perkusjiw Żaganiu, Festiwalu Rytmu Drumbattle w Legnicy i Nurt Off Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zespół prowadzi także bogatą działalność edukacyjną adresowaną do dzieci i młodzieży.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego