jurorzy/wykładowcy - drumbattle

Idź do spisu treści

Menu główne

jurorzy/wykładowcy

archiwum > drumbattle 2021

Jarosz Przemysław - związany z wrocławskim środowiskiem jazzowym od początku studiów na tamtejszej Akademii Muzycznej w 1999 r. W czasie studiów finalista wielu konkursów i laureat kilku nagród zespołowych i indywidualnych. Współpracował z szeregiem czołowych przedstawicieli polskiej sceny jazzowej a obecnie jako członek zespołów: Piotra Barona, Krystyny Stańko, Dominika Bukowskiego i Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego występował na większości polskich festiwali jazzowych. Od 2013r. związany również z formacjąLion Vibrations, przedstawicielem nurtu reggae w Polsce. Od 2005r kontynuuje pracę dydaktyczną i naukową, w 2014r. uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych, w dyscyplinie instrumentalistyka. Obecnie zatrudniony jako adiunkt na Wydziale Instrumentalnym, w klasie perkusji jazzowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz wykładowca klasy perkusji w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Kaliszuk Dariusz   - absolwent klasy perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej. Po ukończeniu studiów w ramach Stypendium Ministra Kultury przebywał na Kubie, gdzie doskonalił swój warsztat perkusyjny. Po powrocie do kraju związał się z Akademią Muzyczną we Wrocławiu gdzie pracuje do dziś w charakterze wykładowcy w klasie perkusji w Zakładzie w Muzyki Jazzowej. Był członkiem takich zespołów jak Salted Peanuts i Funky Groove. Współpracował z orkiestrą ALEX BAND i KUKLA BAND. Obecnie związany jest również z wrocławskim Teatrem Muzycznym CAPITOL.

Wota Jacek - ukończył PWSM we Wrocławiu w klasie perkusji Eugeniusza Waloszczyka w 1977 roku, a w 1974 roku został zatrudniony w  Orkiestrze Filharmonii Wrocławskiej, gdzie od 1980 roku jest solistą w grupie perkusji. Jako solista, kameralista i muzyk orkiestrowy koncertował w Polsce, w wielu krajach  Europy, a także w Stanach Zjednoczonych i Korei Południowej. Dokonał światowych i polskich prawykonań utworów na perkusję, występował na renomowanych festiwalach muzycznych, nagrywał dla rozgłośni radiowych, stacji telewizyjnych i firm fonograficznych.  Obok działalności artystycznej prowadzi aktywną działalność pedagogiczną; w 1977 roku został zatrudniony we wrocławskiej PWSM (obecnie Akademia Muzyczna), gdzie przeszedł kolejne etapy drogi naukowo-dydaktycznej, których zwieńczeniem było nadanie mu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej tytułu naukowego profesora sztuk muzycznych w 2000 roku. Jest regularnie zapraszany do udziału w pracach jury krajowych i międzynarodowych konkursów perkusyjnych, bierze udział jako wykładowca w kursach mistrzowskich, warsztatach, seminariach i kongresach perkusyjnych w kraju i za granicą.


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego